آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۵۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ساعت ۱۱:۳۸
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی خبر داد:

طرح آزمایشی سرشماری نفوس و مسکن در مرکز خراسان شمالی آبان اجرا می شود

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزی خراسان شمالی گفت: طرح سرشماری آزمايشی ثبتی در شهر بجنورد از اول آبان ماه آغاز می شود.
طرح آزمايشی سرشماری نفوس و مسکن در مرکز خراسان شمالی آبان اجرا می شود ,

حسن پارسی پور، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزی خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک اظهار کرد: طرح سرشماری آزمايشی ثبتی در استان های اصفهان، آذربايجان غربي، خراسان شمالی، خوزستان و همدان اجرا می شود.

پارسی پور گفت: در اين طرح آزمايشی، منطقه يك شهر بجنورد تحت پوشش طرح سرشماری قرار مي گيرد.

وی در ادامه عنوان کرد: اين طرح كه به شيوه سنتی اجرا می شود، ۶۲ نفر از آمارگيران با مراجعه به منازل شهروندان، اطلاعات و داده ها را ثبت می كنند.

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزی خراسان شمالی خاطرنشان كرد: آمارگيران آموزش های لازم را برای اجرای اين طرح فرا گرفته اند.

وی افزود: شهروندان در طول ۲۰ روز از اجراي اين طرح با آمارگيران همكاري لازم را داشته باشند.

پارسی پور همچنین بیان کرد: اكنون دستگاه های مختلف بانك اطلاعاتی از جامعه هدف را در دست دارند كه برای دستيابی به اطلاعات منسجم نياز است تا اين داده ها به صورت متمركز تهيه شود.

وي با بيان اينكه سرشماری نفوس و مسكن هر ۱۰ سال يك بار انجام می شود، بیان کرد: در تلاش هستیم تا اجرای طرح سرشماری نفوس و مسكن به شيوه غير سنتی انجام شود که اجرای اين طرح آزمايشی در راستای ايجاد آمادگی برای سرشماری امار نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵، صحت‌سنجی داده‌های موجود در دستگاه‌های اجرايی و داده‌های ميدانی است.

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزی خراسان شمالی افزود: بر اين اساس، اطلاعات به دست آمده در اين طرح آزمايشی، با توجه به بانك‌های داده دستگاه‌های اجرايی مختلف، صحت‌سنجی می شوند تا ميزان پوشش آمار و اطلاعات بانك های اطلاعاتی دستگاه های بدون اجراي عمليات ميدانی مشخص شود.

استان خراسان شمالی بر اساس طرح شماری نفوس و مسکن سال ۹۵، بيش از ۸۶۳ هزار نفر جمعيت دارد كه در هشت شهرستان و ۲۴ نقطه شهری ساكن هستند.

نرخ رشد جمعيت استان خراسان شمالی در سال ۹۵ حدود منفی يازده صدم درصد بود.

انتهای پیام/قهرمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار سمنگان